38. ANKEM Kongresi
09 Haziran 2023  • Foto.jpeg
  • Foto 2.jpeg
  • Kongre.jpg38. ANKEM Kongresi
’nin 1 Haziran 2023 Acapulco Hotel Kongre Merkezi Girne, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde KKTC Cumhurbaşkanı sayın Ersin TATAR’ın ve Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü  sayın Prof. Dr Tamer ŞANLIDAĞ’ın teşrifleriyle açılışını yaptı. Bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi kongremizde çocuk ve erişkinlerde enfeksiyon hastalıkları ve akılcı antibiyotik kullanımıyla ilgili konular farklı bilim dallarını içeren multidisipliner ve bütünleyici yaklaşımla ve hasta odaklı olarak ele alındı; enfeksiyon hastalıklarında antibiyotik direnci, akılcı antibiyotik kullanım ilkeleri, epidemiyolojik değerlendirmeler, çocukluk ve erişkin aşılamaları, cerrahi ve kritik hasta enfeksiyonları başta olmak üzere güncel konular alanlarında yetkin bilim insanları tarafından ele alındı.

38. ANKEM Kongresi’nde genç meslektaşlarımızın çalışmaları olan sözlü ve poster bildirileri tartışıldı. Sosyal programlarda sağlık sisteminin geleceğinde umut vaad eden sağlıkta inovasyon ve sessiz pandemi olarak nitelendirilen HİV enfeksiyonunun başlangıçtan günümüze seyri ele alındı.

38. ANKEM Kongremizin her zaman olduğu gibi yüksek bilimsel düzeyde konular multidisipliner tartışma ortamında ele alınarak, insan sağlığını korumak adına yeni projelere ufuk açtığını düşünüyor ve kongremize sunu ve katılımları ile destek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.