Genel Hizmetler
01 Şubat 2018

Yıl içinde uygulanacak eğitimlerin başlıklarını belirlemek için Eğitim Koordinatörleri tarafından tüm alanlarda eğitim ihtiyaç analizi yapılır.

Eğitim ihtiyaç analizi yapılırken veriler Sağlik Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğü eğitim istemleri; Bölümlerde yatan hasta profiline göre çalışanların mesleki bilgilerinin ölçülmesi, Çalışanlara uygulanan kendi ihtiyaç ve isteklerini ifade ettikleri anket, departmanlarda en sık karşılaşılan hemşirelik uygulaması hataları, hasta memnuniyet anketleri, sorumlu hemşirelerle ile yapılan görüşmelerden elde edilir.

Analiz sonucunda kişilerin ihtiyacı, kliniklerin ihtiyacı ve hemşirelik hizmetleri departmanlarının ortak eğitim ihtiyaçları belirlenmiş olur. Sonuçlarla ilgili rapor hazırlanır.

Eğitim ihtiyaç analizi yapıldıktan sonra, Eğitim Kooordinatörü tarafından o yılın Ekim ayından Temmuz ayına kadar uygulanacak olan eğitimlerin yer aldığı eğitim takvimi oluşturularak, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün onayına sunulur.

Eğitim takviminde o yıl için planlanan eğitim programları, tarih-süre bilgileri, eğitmenleri ve ek olarak da programların içerikleri yer alır.

Onaylanan eğitim takviminin duyurusu iç yazışma ile tüm çalışanlara yapılır.